infolinia: 58 690 49 49
email: biuro@tanierejsowanie.pl
telefon ikona email ikona
Social media Facebook Social media YouTube Social media Instagram
menu button
Wyszukiwarka rejsów

Polecamy rejsy

Rejs Morze Śródziemne z Barcelony
Rejs Morze Śródziemne z Barcelony
statek: AIDAcosma
ikonaikonaikonaikonaikona

termin: 05.07.2024 - 12.07.2024
region: Morze Śródziemne
Nielimitowane piwo, wino i napoje
od 899 EUR/os. (8 dni)
szczegóły
Rejs Karaiby i Meksyk
Rejs Karaiby i Meksyk z Miami z polskim pilotem
polska flaga ikona Rejs z polskim pilotem
statek: MSC Seascape
ikonaikonaikonaikonaikona

termin: 28.11.2024 - 08.12.2024
region: Karaiby
Samolotem z Warszawy
od 2515 EUR/os. (11 dni)
szczegóły
Rejs Bahamy z Miami
Rejs Bahamy z Miami
statek: MSC Divina
ikonaikonaikonaikona

termin: 09.12.2024 - 13.12.2024
region: Bahamy
Promocja trwa do wyczerpania miejsc!
od 329 EUR/os. (5 dni)
szczegóły

Rejsowe ABC

 
 
Trzy kroki do zarezerwowania wymarzonego rejsu statkiem:
 
Wystarczy wyszukać interesującą ofertę rejsu korzystając z wyszukiwarki umieszczonej na stronie głównej, wybierając poszczególne parametry, takie jak: data rejsu i kierunek lub korzystając z naszych sugestii rejsów promocyjnych prezentowanych na stronie głównej.
 
Aktualne ceny i dostępność widoczne są w cenniku każdego rejsu.
 
Aby dokonać kalkulacji np. dla rodziny z dziećmi lub kabiny jednoosobowej należy na stronie oferty kliknąć czerwony przycisk Kalkulacja i rezerwacja. W kolejnych krokach można sprawdzić cenę łączną, a następnie zarezerwować wstępnie rejs. 
 
Rezerwacja online dostępna jest dla rejsów indywidualnych:
- Celebrity Cruises
- Celestyal Cruises
- Costa Cruises
- Holland America Line
- MSC Cruises
- NCL - Norwegian Cruise Line
- Princess Cruises
- Royal Caribbean
 
 
W przypadku rejsów, których nie można zarezerwować online, należy wysłać zapytanie - na stronie oferty kliknąć czerwony przycisk Zapytaj o ten rejs i uzupełnić formularz. Dział rezerwacji prześle wiadomość e-mail z wyceną. 
 
Dział rezerwacji Tanierejsowanie.pl przygotowuje umowę i przesyła ją emailowo, z umową należy się zapoznać, podpisać i wpłacić określony depozyt. Przy rezerwacji wpłata wynosi 30% wartości rejsu. Na około 45 dni przed wypłynięciem należy dopłacić pozostałą część wartości umowy.
 
 
 
 
 
Propozycje dojazdu do portu rozpoczęcia rejsu:
 
SAMOLOTEM:
Na wybrane rejsy proponujemy przelot, a następnie transfer do portu. W naszej ofercie znajdują się propozycje pakietów rejs i przelot wybranych armatorów. W wybranych portach oferujemy również transfery z lotniska do portu organizowane przez armatorów.
 
AUTOKAREM:
Na wybrane rejsy z polskim pilotem proponujemy Państwu przejazd autokarem. Autokary wyjeżdżają z Wrocławia lub Poznania a godzina wyjazdu podawana jest na ok 2 tygodnie przed wyjazdem. Czas przejazdu do Genui to ok 19h do Kilonii ok 9 h.
 
SAMOCHODEM:
Istnieje możliwość dojazdu samochodem osobowym do portu. Nasz dział rezerwacji dokona rezerwacji parkingu w porcie lub w jego okolicy. Cena parkingu w portach włoskich to ok. 12 EUR/doba. Płatności za parking dokonuje się gotówką lub przelewem w naszym biurze przed rozpoczęciem rejsu. W okresie letnim zalecamy rezerwację parkingu z wyprzedzeniem.
 
 
HOTELE PRZED/PO REJSIE
Aby podróż na wakacje na statku była jeszcze ciekawsza, z przyjemnością zaproponujemy nocleg w hotelu przed lub po rejsie. W naszej ofercie mamy również propozycje kilkudniowych pobytów wypoczynkowych w znanych miejscowościach turystycznych.
 
 
 
ZAOKRĘTOWANIE / WYOKRĘTOWANIE
Zaokrętowanie czyli procedura odprawy i pierwszego wejścia na statek wycieczkowy standardowo rozpoczyna się ok. 5-6 godzin przed godziną wypłynięcia, a kończy się na 3 godziny przed wypłynięciem. Armator może wskazać indywidualne, sugerowane godziny odprawy. Proszę sprawdzić dokładne godziny odprawy, które będą wskazane na voucherze. 
 
Przed rozpoczęciem procedury check-in zwykle przed terminalem odprawiamy bagaż, który należy okleić etykietami dołączonymi do voucheru lub rozdawanym przez obsługę terminala. Na etykiecie musi być wskazany numer kabiny oraz nazwisko pasażera. Bagaż dostarczany jest bezpośrednio do kabiny pasażera. Kiedy podróż statkiem dobiega końca, ostatniego wieczoru należy spakować walizkę, okleić ją dostarczoną przez stewarda etykietą i wystawić przed drzwi kabiny do godziny wskazanej w gazetce pokładowej. W celu sprawnego wyokrętowania należy czytelnie wypełnić naklejkę bagażową wpisując ją drukowanymi literami: imię i nazwisko, nazwę statku, nr kabiny, oraz numer telefonu. Serwis bagażowy wliczony jest w cenę rejsu.
 
PASZPORT / DOWÓD OSOBISTY I WIZY
Każdy uczestnik wybierający się na wakacje na statku odpowiedzialny jest za posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (min. 6 miesięcy przed ukończeniem jego ważności) oraz wymaganych wiz (informacje na temat wymaganych wiz udzielane są dziale rezerwacji).
 
 
UBEZPIECZENIE I OPIEKA MEDYCZNA PODCZAS REJSU
Uczestnikom rejsów wycieczkowych oferujemy ubezpieczenie podróżne. Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie bagażu. Istnieje możliwość wykupienia rozszerzonego pakietu ubezpieczenia np. od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji. Pełna oferta ubezpieczeń dostępna jest w naszym dziale rezerwacji rejsów.
Na wszystkich statkach znajduje się przychodnia z dyżurującym lekarzem. Każdego dnia rejsu punkt taki czynny jest w określonych godzinach, istnieje możliwość zamówienia wizyty lekarza do kabiny. Konsultacje medyczne są odpłatne. Po powrocie do kraju można ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów na podstawie zaświadczenia i historii choroby podpisanej przez lekarza na statku.
KABINY NA STATKACH WYCIECZKOWYCH
Przy rezerwacji rejsu należy dokonać wyboru kabiny, w której będą zakwaterowani podczas rejsu statkiem. Na statkach mamy do dyspozycji następujące rodzaje kabin: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne z oknem, zewnętrzne z balkonem oraz apartamenty posiadające wyodrębnioną część dzienną i sypialną. Wszystkie kabiny pasażerskie znajdują się ponad poziomem wody. Zdecydowana większość kabin na statkach to kabiny 2-osobowe z oddzielnymi łóżkami, które na życzenie można połączyć w jedno łoże małżeńskie. Na pokładach statków dostępne są również rodzinne kabiny 3 i 4-osobowe, jednak liczba tych kabin jest ograniczona. Zachęcamy do rezerwacji takich kabin z wyprzedzeniem. Kabiny 3 i 4 osobowe wyposażone są w 2 łóżka dolne, oraz 1 lub 2 rozkładane łóżka górne lub rozkładaną sofę, które steward przygotowuje i rozkłada na noc, a składa na dzień. Kabiny 1-osobowe są dostępne są za dopłatą od 50% do nawet 100% - kabiny takie dostępne są na zapytanie. W cenę rejsu wliczony jest serwis kabinowy. Kabiny sprzątane są dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Podczas sprzątania wymieniane są ręczniki oraz raz w tygodniu wymieniana jest pościel.
 
 
KABINA WEWNĘTRZNA
Kabiny wyposażone są w łazienkę (prysznic, wc, suszarka), klimatyzację, radio pokładowe, telefon do użytku wewnętrznego, sejf, mini bar.. W wielu kabinach 2 pojedyncze łóżka mogą być na zmówienie połączone w 1 podwójne. W kabinach rodzinnych istnieje możliwość zakwaterowania 4 osób. Wielkość kabiny od 10 do 18 m2.
 
 
 
KABINA ZEWNĘTRZNA Z OKNEM
Kabiny wyposażone są w łazienkę (prysznic, wc, suszarka), klimatyzację, radio pokładowe, telefon do użytku wewnętrznego, sejf, mini bar.. W wielu kabinach 2 pojedyncze łóżka mogą być na zmówienie połączone w 1 podwójne. W kabinach rodzinnych istnieje możliwość zakwaterowania 4 osób. Wielkość kabiny z oknem od 12 do 20 m2. Na statkach wycieczkowych okna w kabinach nie otwierają się. 
 
 
KABINA ZEWNĘTRZNA Z BALKONEM
Kabiny wyposażone są w łazienkę (prysznic, wc, suszarka), klimatyzację, radio pokładowe, telefon do użytku wewnętrznego, sejf, mini bar.. W wielu kabinach 2 pojedyncze łóżka mogą być na zmówienie połączone w 1 podwójne. W kabinach rodzinnych istnieje możliwość zakwaterowania 4 osób. Wielkość kabiny od 13 do 25 m2. Wielkość balkonu, na którym znajdują się meble ogrodowe (2 krzesła lub leżaki i stolik) to ok. 3-5m2
 
WYŻYWIENIE NA STATKACH
Rejsy wycieczkowe słyną z wyśmienitej kuchni, która zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienie. W cenę każdego rejsu wliczone jest pełne wyżywienie. Restauracje na statkach specjalizują się w daniach kuchni śródziemnomorskiej oraz międzynarodowej. Na niektórych statkach znajdują się specjalne restauracje tematyczne (dodatkowo płatne) oferujące dania różnych kuchni np. chińskiej, tajskiej, meksykańskiej, francuskiej itp.

• ŚNIADANIE
Podawane jest w formie bufetu tzw. English Breakfast oraz w restauracji à la carte(kawa, herbata, woda i soki w cenie) Istnieje możliwość zamówienia śniadania kontynentalnego do kabiny (zwykle za dodatkową opłatą).

• LUNCH (obiad)
Podawany jest w kilku restauracjach. Wybierać możemy pomiędzy: obiadem serwowanym w restauracji a la carte, lub w bardzo wygodnej formie bufetu. Dla spragnionych szybkiej przekąski dostępne są daniami z grilla lub smaczna włoska pizza. Różnorodne menu kuchni śródziemnomorskiej i międzynarodowej pozwala wybierać pomiędzy daniami wegetariańskimi, mięsnymi, rybami oraz bogatym wyborem warzyw. Podczas lunchu podawane są również desery oraz owoce (kawa, herbata i woda w cenie rejsu).

• TEA TIME (podwieczorek)
To doskonały pomysł na popołudniową przekąskę. Podczas podwieczorku serwowane są: przekąski, sałatki, kanapki, ciasta i ciasteczka oraz kawa i herbata.

• OBIADOKOLACJA
To główny posiłek w ciągu dnia, serwowany w restauracji à la carte w dwóch turach (I tura ok. godziny 18:30, II tura ok. godziny 21:00). Podczas kolacji mile widziane są eleganckie stroje. Na niektórych liniach obiadokolacja serwowana jest również w restauracji bufetowej, gdzie nie musimy zwracać uwagi na elegancki ubiór (kawa, herbata i woda w cenie u wybranych armatorów).

• PRZEKĄSKI LUB BUFET O PÓŁNOCY
Na wybranych liniach  amatorów nocnego życia, czekają przekąski, kanapki, owoce, oraz słodkości.

• POSIŁKI SPECJALNE
Dla osób podlegających specjalnej diecie (np. diabetycy lub osoby na diecie bezglutenowej) dostępne jest specjalne menu. Informację taką należy zgłosić przy rezerwacji. Szczegółowych informacji udziela recepcja na statku oraz Maitre ‘ D.
 
 
ALL INCLUSIVE
Na wybranych rejsach dostępna jest formuła all inclusive obejmująca napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez ograniczeń. W zależności od linii i rejsu opcja ta może być w cenie rejsu lub dostępna za dodatkową opłatą. Linie: Costa Cruises, MSC Cruises, Pullmantur, Celestyal Cruises, Royal Caribbean oraz Princess Cruises oferują formułę all inclusive za dopłatą. Cennik znajduje się przy każdej ofercie.
 
ZALECANY UBIÓR PODCZAS REJSU - czyli co zabrać na rejs
W ciągu dnia ubiór jest dowolny. Na pewno warto zabrać na rejs rzeczy wygodne, takie które zwykle zabieramy na wakacje. Nie można zapomnieć wygodnego obuwia, okularów przeciwsłonecznych, nakrycia głowy oraz stroju kąpielowego. Warto pamiętać również o rzeczach cieplejszych z uwagi chłodne oraz wieczory na morzu. W trakcie zwiedzania miejsc kultu religijnego wymagany jest odpowiedni strój (długie spodnie lub spódnice, zakryte ramiona i kolana). Wieczorami na statku dobrze odebrane będą stroje eleganckie. Podczas rejsu statkiem organizowane są 2 wieczory galowe, podczas których  wymagane są stroje wieczorowe ( dla panów garnitur lub ciemna marynarka a dla pań garsonka lub sukienka wieczorowa). Informacje i sugestie o ubiorze na kolejny dzień znajdziemy w gazetce pokładowej.
 
RECEPCJA NA STATKU
Pracownicy recepcji na statku wycieczkowym  posługują się kilkoma językami: angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim i hiszpańskim. W tych właśnie językach udziela się pasażerom wszystkich potrzebnych informacji. Każdego wieczoru do kabiny dostarczana jest gazetka pokładowa, z ważnymi informacjami dotyczącymi kolejnego dnia rejsu: program dnia, godziny posiłków, informacje o wycieczkach fakultatywnych, zajęciach sportowych i rozrywkowych, godziny otwarcia sklepów, centrum SPA,  fitness, siłowni, punktów usługowych, barów, kasyna, a także godziny wieczornych spektakli. Gazetka wydawana jest w oficjalnych językach obowiązujących na danym statku. 
 
SERWIS KABINOWY
Kabiny są sprzątane 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Wymieniane są ręczniki, a na życzenie wymieniana jest pościel. Serwis ten jest wliczony w cenę rejsu.
 
 
NAPIWKI
Tradycją rejsów morskich są napiwki dla załogi statku. Aby podróż statkiem przebiegała bezproblemowo linie rejsowe uprościły kwestie wręczania napiwków załodze. Zostały ustalone stałe kwoty napiwków (za dzień lub za rejs w zależności od linii). Napiwki rozdzielane są sprawiedliwie pomiędzy obsługę statku, która świadczy serwis dla pasażerów. Orientacyjne kwoty napiwków znajdują się w szczegółach danego rejsu. Napiwki za obsługę w barach są doliczane automatycznie do każdego rachunku.
 
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem pokazującym jak wyglądają 24 godziny podczas rejsu